Dbając o odzież dbasz o środowisko

Odpowiednia pielęgnacja poszczególnych materiałów potrafi zauważalnie przedłużyć żywotność odzieży. Dbając o swoje ubrania masz bezpośredni wpływ na stopień ich zużycia i tym samym przyczyniasz się do zmniejszenia wpływu na środowisko. Wierzymy, że wspólnie, podejmując świadome działania oraz zmieniając drobne przyzwyczajenia możemy znacząco poprawić obecną sytuację w zakresie ochrony naszej planety.

Nasze kolekcje tworzymy z myślą o długowieczności. Świadomie i z ogromną starannością dobieramy materiały po to , by mieć pewność, że będą Ci służyły jak najdłużej. Z wielka dumą przyjmujmujemy Wasze opinie potwierdzające ich wysoką jakość i oporność na przemijające trendy.

CERTYFIKATY MATERIAŁÓW

Stale poszerzamy ofertę o produkty uszyte  z materiałów posiadających najlepsze w branży certyfikaty oraz te z naturalnych,  odnawialnych źródeł. Dzięki temu mamy pewność, że użyte przez nas tkaniny i dzianiny powstały w zrównoważony, nieszkodliwy z ekologicznego punktu widzenia sposób. Dodatkową, niezwykle istotną kwestią jest fakt, że powstają pod stałym nadzorem na terenie Europy, a przy ich tworzeniu nie są naruszane prawa człowieka.

Materiały te pochodzą z odnawialnego lub wtórnego surowca roślinnego ze zrównoważonych europejskich upraw. W procesie produkcyjnym zużywane jest mniej wody, uprawa odbywa się bez sztucznych nawozów,  zabronione jest użycie pestycydów oraz wybielaczy, a proces barwienia przebiega pod ścisłą kontrolą.

Ich włókna są biodegradowalne i kompostowalne dzięki czemu po ich zużyciu mogą bezpiecznie wrócić do natury nie pozostawiając po sobie śladu.

Naszym celem jest dalsze poszerzanie asortymentu w dziale BE ECO o kolejne produkty wykonane z bawełny organicznej, lnu, tkaniny tencel/lyocell, modalu i innych. Dodatkowo chcemy możliwie jak najszybciej wprowadzić do sprzedaży wysokogatunkowe ekologiczne materiały pozyskane z recyklingu włókien.

Wspólnie z naszymi dostawcami jesteśmy zaangażowani w produkcję odzieży w duchu zero waste. Dzięki najnowszym technologiom włókienniczym z coraz większą świadomością możemy przyczyniać się do poprawy sytuacji środowiskowej wyznaczając kierunek nowoczesnej ekologicznej mody.

TENCEL

EN ISO 14362

ECOVERO

oeko-tex
standard 100

GOTS
GLOBAL ORGANIC
TEXTILE STANDARD

PORADNIK JAK PIELĘGNOWAĆ ODZIEŻ

W poniższym poradniku, chcemy podzielić się z Tobą istotnymi wskazówkami dotyczącymi odpowiedniej pielęgnacji poszczególnych materiałów. Przy jego pomocy z łatwością zadbasz o swoje ubrania oraz poznasz bliżej ich charakterystykę i najważniejsze zalety. Wszystko po to, aby zakup ubrań był w pełni świadomy i cieszył cię jak najdłużej.

LEN

Len jest naturalnym włóknem pochodzenia roślinnego o silnych właściwościach antybakteryjnych. 

Skutecznie hamuje rozwój grzybów i roztoczy, dlatego też, już w starożytności stosowano go jako okład na otwarte rany.

Jego przewiewność zapewnia uczucie komfortu nawet w upalne dni przy równoczesnej podstawowej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem uv.

Ze wszystkich materiałów tekstylnych to właśnie len ma najwyższą chłonność wilgoci dzięki czemu Zapobiega poceniu utrzymując skórę suchą i świeżą.

Len skutecznie uspokaja skórę łagodząc stany zapalne. nie uczula i nie podrażnia nawet tej najbardziej wrażliwej i wymagającej.

Nasz len pochodzi z europejskich upraw. Poddawany jest procesowi zmiękczania m. in. za pomocą techniki stone wash. Dzięki temu nabiera odpowiedniej miękkości i plastyczności. Uzyskany w ten sposób efekt gniecenia jest celowym zabiegiem uszlachetniającym pozwalającym na łatwą pielęgnację produktu z niego wykonanego. Tak przygotowany len wygląda elegancko, szykownie i nie wymaga częstego i dokładnego prasowania.

Len jest bardzo wytrzymałym włóknem o charakterystycznym, nierównomiernym splocie. Nie mechaci się i jest oporny na ścieranie. Zakup lnianej odzieży wysokiej jakości jest doskonałą inwestycją na lata.

jak pielęgnować len?

 • Najpierw postaraj się usunąć plamy delikatnie je zapierając przy użyciu niewielkiej ilości detergentu. Pamiętaj, aby środki do prania kolorowego lnu nie były zbyt silne, ponieważ materiał mógłby ulec odbarwieniu.
 • Len jako mocne włókno możesz bezpiecznie prać w pralce. Aby zachować walory produktu i zmniejszyć zużycie energii Zalecamy pranie w temperaturze 30°.
 • następnie rozwieś do wyschnięcia bez użycia suszarki bębnowej. Nasz len został poddany dekatyzacji dlatego jego wykurcz po praniu wynosi zaledwie 3%, a Po rozprasowaniu powraca do pierwotnego rozmiaru.
 • Len Prasuj w średniej temperaturze. Nie musisz być przy tym bardzo dokładna – jego spulchniona struktura pozwala na zachowanie efektu miękkości i naturalności dodając tym samym uroku produktom z których jest wykonany.
 • Jeśli jednak zależy ci na dokładnym lekko usztywnionym wykończeniu prasuj go w wyższej temperaturze, kiedy jest jeszcze lekko wilgotny . Możesz również zwilżyć go przed za pomocą spryskiwacza. Uzyskana para wodna pozwoli rozkurczyć włókna i dokładnie je rozprasować.

wiskoza

Wiskoza jest włóknem szeroko wykorzystywanym w przemyśle odzieżowym. występuje między innymi w postaci lekkiej tkaniny o przyjemnym dla skóry wykończeniu, grubszego płótna kostiumowego, miękkiej i dzianiny czy nawet satyny  o eleganckim jedwabnym połysku.

pozyskiwana jest z celulozy i ulega pełnej biodegradacji w czasie około 2 miesięcy. 

Materiał ten jest przyjazny dla  skóry, oddychający i przewiewny zapewniając komfort w upalne dni lata. 

W zależności procesu wytworzenia oraz gramatury wiskoza  może zastępować zarówno wełnę jak i jedwab. 

Jako miękkie i plastyczne włókno Często stanowi domieszkę w składzie innych materiałów skutecznie je uszlachetniając przez nadanie delikatnego połysku czy odpowiedniej miękkości. Ponad to łatwo poddaje się procesowi farbowania zapewniając intensywną barwę i bogatą kolorystykę.

wiskoza Jest włóknem wytrzymałym, opornym na mechacenie , choć w procesie pielęgnacyjnym wymaga od nas szczególnej opieki. Za odpowiednią pielęgnację odwdzięczy się wyjątkową miękkością i delikatnością długo nam służąc.

jak pielęgnować wiskozę?

 • wiskozę należy prać ręcznie w temperaturze 30°.   
 • staraj się jej nie wykręcać a jedynie lekko wyciskaj. Do tego procesu możesz użyć ręcznika odsączając nim nadmiar wody z materiału.
 • następnie rozwieś ją lub rozłóż na płasko. Mokrej wiskozy nie zawieszaj na wieszaku. Ciężar mógłby odkształcić odzież na przykład przez wypchanie jej na ramionach.
 • Aby zapobiec wyświeceniu wiskozę zawsze prasuj na lewej stronie w niskiej temperaturze. 

BAWEŁNA

Bawełna to naturalne włókno szeroko stosowane w przemyśle tekstylnym. Jest bardzo wytrzymała, może być poddawana wyższej temperaturze podczas prania i prasowania. Ma wysoki współczynnik wchłanialności wilgoci zapewniając tym samym komfort przy bezpośrednim kontakcie ze skórą. Włókna bawełniane z łatwo poddają się farbowaniu jednak musisz pamiętać, że wystawione na nadmierne działanie promieni słonecznych mogą ulec płowieniu tracąc intensywność barwy.

sukienka-plazowa-01e

Bawełna potrafi być bardzo zróżnicowana. Znamy ją z “chrupiącej” lekko sztywnej struktury popeliny, miękkiego i przyjemnie otulającego batystu  czy ciepłej,  mogącej zastąpić wełniany sweter grubej dresówki z miłym kutnerkiem od wewnątrz. Niezależnie od tego jaką formę przyjmuje zawsze jest przyjemna dla skóry, oddychająca i prawidłowo reguluje temperaturę ciała dla twojego poczucia komfortu i wygody.

jak pielęgnować bawełnę?

 • Bawełnę można prać w pralce lub ręcznie. Aby zapobiec kurczeniu się odzieży i zachować jak najlepszy wygląd, pierz ją z rzeczami o zbliżonych barwach w temperaturze 30 °.
 •  Pranie odzieży bawełnianej za pomocą łagodnych programów pomaga na dłużej zachować kolor oraz strukturę tkaniny.
 • Bawełnę najlepiej suszyć w stanie rozwieszonym- suszenie mechaniczne zmiękcza i obkurcza włókna. 
 • staranne rozwieszenie lub rozłożenie na płasko wilgotnej odzieży bawełnianej zaoszczędzi energię oraz twój czas poświęcony prasowaniu. możesz w ten sposób zdecydowanie zmniejszyć ilość zagnieceń.
 • Bawełnę najwygodniej prasować w wyższych temperaturach, kiedy nie jest jeszcze zupełnie sucha. Dzięki temu włókna łatwo się rozprężą, a ty oszczędzisz czas.

tencel / lyocell

Tencel, inaczej lyocell, Jest materiałem produkowanym z celulozy łączącym w sobie zalety bawełny i wiskozy. jest przyjemny dla skóry, ma szlachetne wykończenie, a przy tym pozostaje niezwykle wytrzymały.  Ma właściwości oddychające i daje poczucie przyjemnego chłodu skórze utrzymując ją suchą.  Jest dość oporny na gniecenie, a przy tym nie ulega kurczeniu i rozciąganiu. 

Lyocell ma właściwości antybakteryjne, dlatego szczególnie polecamy go alergikom oraz osobą z atopowym zapaleniem skóry.

LYOCELL JEST CHŁONNYM WŁÓKNEM OPORNYM NA PRZENOSZENIE ŁADUNKÓW ELEKTROSTATYCZNYCH DZIĘKI CZEMU SIĘ NIE ELEKTRYZUJE.

Tencel Jest to tkanina przyjazna środowisku do produkcji której zużywane jest mniej wody.  JEST W 100% BIODEGRADOWALNY DZIĘKI CZEMU w pełnym cyklu MOŻE POWRÓCIĆ DO NATURY .

Nasz dostawca gwarantuje pochodzenie włókna z odnawialnego źródła surowca drewna bukowego z certyfikowanych lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. 

Włókna lyocell zyskały godne miano włókna ekologicznego produkowanego w obiegu zamkniętym. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nasza odzież wykonana z lyocellu nie przyczynia się do negatywnego wpływu na środowisko. 

jak pielęgnować tencel / lyocell?

 • Dla zachowania jego jedwabnego wykończenia zaleca się pranie ręczne  w temperaturze 30 °.
 • Tkaninę tę możesz delikatnie wykręcać. Aby zmniejszyć zużycie energii rozwieś odzież do samodzielnego wyschnięcia. 
 • Prasowanie odzieży wykonanej z tencelu jest proste. tkanina jest oporna na zagniecenia i łatwo się rozprasowuje. 
kombinezon z falbana 03

WEŁNA

Wełna jest włóknem naturalnym o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych oraz wysokim stopniu higroskopijności. Dodatkowo, pobudza krążenie oraz ma silne własności antybakteryjne mając tym samym bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Ubrania wełniane są oporne na gniecenie, a dzięki wysokiej wchłanialności wilgoci sprawdzają się zarówno zimą jak i latem.

WŁÓKNA WEŁNIANE POSIADAJĄ NATURALNĄ POWŁOKĘ ODPORNĄ NA BRUD I KURZ DZIĘKI CZEMU NIE WYMAGAJĄ CZĘSTEGO PRANIA. ZAMIAST TEGO PRODUKTY WEŁNIANE NALEŻY PRZEWIETRZYĆ, A NASTĘPNIE PRZECHOWYWAĆ W SZAFIE NP. W TOWARZYSTWIE WORECZKA ZAPACHOWEGO. 

PAMIĘTAJ, ŻE ELASTYCZNA DZIANINA MA TENDENCJĘ DO ODKSZTAŁCANIA POD WPŁYWEM WŁASNEGO CIĘŻARU, DLATEGO SWETRY PRZECHOWUJ W ZŁOŻONEJ FORMIE, A NIE NA WIESZAKU.

jak pielęgnować wełnę?

wełna jest naturalnym włóknem wymagającym od nas szczególnej pielęgnacji. Aby prawidłowo o nią zadbać należy znać kilka podstawowych zasad:

 • WEŁNĘ NALEŻY PRAĆ RĘCZNIE LUB NA SUCHO. 
 • ABY ODPOWIEDNIO DOBRAĆ PIELĘGNACJĘ DO PRODUKTU ZAWSZE KIERUJ SIĘ INSTRUKCJĄ ZAMIESZCZONA NA ETYKIECIE.
 • DO PRANIA RĘCZNEGO WEŁNY UŻYJ SPECJALNEGO DETERGENTU DO TEGO PRZEZNACZONEGO LUB ZWYKŁEGO SZAMPONU DO WŁOSÓW. 
 • PIERZ RĘCZNIE W MAŁEJ ILOŚCI LETNIEJ WODY, W TEMPERATURZE DO 30°C. STARAJ SIĘ ROBIĆ TO DELIKATNIE I NIE TRZYJ NADMIERNIE MATERIAŁU.
 • po praniu wełnę należy rozłożyć do wyschnięcia. nie wolno wysuszyć jej w suszarce lub na kaloryferze. Spowodowałoby to nieodwracalne skurczenie włókien.
 • ABY ZAPOBIEC ODKSZTAŁCENIU wyrobu wełnianego, WYCIŚNIJ NADMIAR WODY BEZ WYŻYMANIA I STARANNIE ROZŁÓŻ NA PŁASKO NA RĘCZNIKU, UKŁADAJĄC PIERWOTNY KSZTAŁT ODZIEŻY.
 • Po wyschnięciu wełna lekko się kurczy. Jest to naturalne. Wyprasowanie jej zgodnie z informacja na metce rozkurczy włókna a całość wróci do pierwotnej formy.
 • MECHACENIE WYSTĘPUJE NATURALNIE W WYNIKU SKRĘCANIA LUŹNIEJSZYCH WŁÓKIEN. MOŻNA je ŁATWO USUNĄĆ GRZEBIENIEM DO PILINGOWANIA LUB ZA POMOCĄ elektrycznej GOLARKI DO TKANIN.
płaszcz welniany wiazany szary 02
poliester

poliester

Poliester jest syntetycznym materiałem, niezwykle trwałym, sprężystym i opornym na gniecenie. Szeroko stosowany w produkcji odzieży daje możliwość tworzenia wyjątkowych materiałów bogatych w swej kolorystyce oraz strukturze.  Dodawany do składu mieszanki ma na celu wzmocnić jej stabilność, zmiękczyć oraz niejednokrotnie urozmaicić fakturę czy nadać pożądany połysk.

Niewątpliwą zaletą  poliestru jest jego podatność na proces farbowania. włókna te dają możliwość osiągnięcia intensywnych barw, szczegółowych nadruków w pełnej palecie kolorów gwarantując przy tym powtarzalność i idealną zgodność w procesie produkcji. 

obecny postęp technologiczny połączony z rozwojem  przemysłu włókienniczego pozwala tworzyć materiałY wysokiej jakości, daleko odbiegające od tych znanych nam sprzed lat. dzięki temu z powodzeniem zastępują ich naturalne odpowiedniki spełniając szereg dodatkowych funkcji jakich oczekujemy od naszej odzieży. 

Tym samym Poliestry na dobre wpisały się w szeroki wachlarz tekstyliów spełniając wysokie wymagania zarówno producentów odzieży jak i jej użytkowników. 

Poliester JAKO WŁÓKNO ŁATWE W UTRZYMANIU W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW NADAJE SIĘ DO PRANIA W PRALCE BEZ OBAWY O DEFORMACJĘ czy odbarwienie ODZIEŻY. Pamiętaj JEDNAK, ABY DOBRAĆ PIELĘGNACJĘ indywidualnie DO każdego PRODUKTU kierując się INSTRUKCJĄ ZAMIESZCZONĄ NA ETYKIECIE.

jak pielęgnować poliester?

 • jeśli wskazówki dotyczące prania nie mówią inaczej, poliestry można prać w pralce W TEMPERATURZE 30 ° z odzieżą o zbliżonych barwach.
 •  jeżeli jednak mieszanka zawiera elastan, nie należy dodawać płynów do płukania ponieważ mogą one osłabić ich właściwości powodując pękanie i utratę sprężystości. 
 • Pranie odzieży przy pomocy łagodnych programów pomaga na dłużej zachować strukturę tkaniny.
 • większość tkanin poliestrowych może być suszona w suszarce bębnowej, jednak jeśli mieszanka zawiera w składzie elastan, wysoka temperatura może uszkodzić lub bezpowrotnie obkurczyć włókna powodując ich pękanie. 
 • MOŻESZ  zaoszczędzić czas staranne rozwieszając lub rozkładając na płasko wilgotną odzież. Pamiętaj, że odpowiednio wysuszone ubrania poliestrowe niejednokrotnie nie wymagają prasowania. Dzięki temu ograniczysz do minimum zużycie energii elektrycznej oraz ilość  czasu poświęconego na prasowanie .
 • Poliestry należy prasować w niskiej temperaturze, na lewej stronie lub przez podkładkę. dzięki temu materiał nie ulegnie wybłyszczeniu.
spódnica tiulowa plumeti 01

PRZEWODNIK PO ROZMIARACH

obwód biustu1

PRZEWODNIK PO ROZMIARACH

Obwody wskazane w naszym przewodniku odnoszą się do wymiarów sylwetki i mają na celu ułatwić wybór odpowiedniego rozmiaru.

Zalecamy kierować się wymiarami najbardziej zbliżonymi do tych podanych w tabeli.

Obwody należy mierzyć bez dodatkowych luzów.

Biust – obwód mierzony w najszerszym miejscu.
Talia – obwód mierzony w najwęższym miejscu tułowia.
Biodra – obwód mierzony w najszerszym miejscu bioder

Tabela rozmiarów

Rozmiar XXS XS S M L XL
Biust 76-80cm 80-84cm 84-88cm 88-92cm 92-96cm 96-100cm
Talia 58-62cm 60-64cm 64-68cm 68-72cm 72-76cm 76-80cm
Biodra 86-90cm 90-94cm 94-98cm 98-102cm 102-106cm 106-110cm

Każda z nas jest wyjątkowa, dlatego wiemy jak ważna jest możliwość personalizacji produktów. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI w celu omówienia szczegółów, a my zrealizujemy zamówienie dokładając wszelkich starań, aby spełnić Twoje oczekiwania.

W przypadku zamówień indywidualnych nie ma możliwości zwrotu produktu.

Jeśli masz wątpliwości jaki rozmiar wybrać w komentarzu do zamówienia prześlij nam swoje wymiary (obwód w biuście, talii oraz biodrach), a my pomożemy dobrać odpowiedni.