Dbamy o środowisko

PRODUKCJA

Od początku naszej działalności kładziemy nacisk na zrównoważoną, daleką od masowego powielania produkcję.

Świadomie stawiamy na klasyczny styl tworząc odzież w duchu minimalizmu. Chcemy, by nasze ubrania były oporne na przemijające trendy. Dzięki temu będą ci służyć dłużej stanowiąc wygodną bazę, do której będziesz często sięgać.

To właśnie dlatego nasze zestawy przygotowane z myślą o szczególnych okazjach, zaprojektowane są tak, abyś swobodnie mogła je wykorzystać choćby podczas wakacji zmieniając ich charakter.


Dzięki temu twoja inwestycja jest ekonomiczna, a my mamy przyjemne poczucie, że nasze ubrania nie są kreacjami tworzonymi na jedno wyjście.

ETYKA

Przez etyczność branży mody rozumiemy tworzenie krótkich partii, dających możliwość bieżącego reagowania na zapotrzebowanie rynku.
Silnie wierzymy, że sprzedając nasze ubrania wyłącznie on-line minimalizujemy ryzyko ich nadpodaży. Część modeli dostępna jest w naszym magazynie na bieżąco, z możliwością ekspresowej wysyłki.
Jednak druga część produkowana jest dopiero po otrzymaniu przez nas zamówienia. To dlatego na ich realizację potrzebujemy trochę więcej czasu.
Pamiętaj jednak, że trzymamy rękę na pulsie I zawsze staramy się skrócić do minimum oczekiwanie na zamówienie, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich standardów jakości.

CERTYFIKOWANE I BIODEGRADOWALNE MATERIAŁY

Tworzenie odpowiedzialnej mody opierającej się na szacunku dla środowiska traktujemy bardzo poważnie. Korzystamy z najnowszych rozwiązań technologii włókiennictwa mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na naszą planetę. Wybierając odzież wykonaną z certyfikowanych, pozyskanych z odnawialnych europejskich źródeł lub biodegradowalnych materiałów aktywnie wspierasz nasz rozwój w tym kierunku. Tym samym przyczyniasz się do wzrostu świadomości społecznej o nowoczesnej, ekologicznej modzie.
Stale poszerzamy ofertę o produkty uszyte z materiałów produkowanych w odpowiedzialny I zrównoważony sposób, pochodzących z kontrolowanych zasobów. Zobowiązujemy się do dalszego wzbogacania naszego działu be eco o kolejne projekty z bawełny organicznej, biodegradowalnej wiskozy, lnu, tkanin tencel, lyocell, czy modalu. Dodatkowo chcemy możliwie szybko włączyć do sprzedaży odzież uszytą z naturalnych I syntetycznych tekstyliów pozyskanych w drodze recyklingu. Dzięki tym wszystkim działaniom wspólnie przyczyniamy się do poprawy sytuacji środowiskowej, nie pozostając obojętnymi na zachodzące zmiany.

ŚRODOWISKO

Wierzymy, że tylko wspólnie, małymi krokami możemy przyczynić się do zmniejszenia naszego wpływu na środowisko. To dlatego w naszej pracowni stale ulepszamy procesy produkcyjne mające na celu dobro naszej planety. W ostatnim czasie udało nam się wprowadzić liczne zmiany możliwie zmniejszające wpływ na środowisko.

OPAKOWANIA

Bazujemy na ekologicznych, pochodzących z recyklingu opakowaniach, które mogą być ponownie I w całości przetworzone. Do minimum ograniczyliśmy zużycie folii zarówno w procesie produkcji jak i wysyłki. W produkcji I transporcie do naszego magazynu korzystamy z toreb wielokrotnego użycia, nie mnożąc niepotrzebnie liczby opakowań. W shop.Cerklewicz.Pl wysyłkę w foliopakach stosujemy niezwykle rzadko i wyłącznie wtedy kiedy jest to absolutnie konieczne mając na uwadze bezpieczne dostarczenie produktu. Pamiętaj, że użyte przez nas foliopaki i pudełka nadają się do ponownego przetworzenia.

ZAWIESZKI ORAZ KARTY ZAKUPOWE

Nasze metki i karty produkujemy z papieru o obniżonej gramaturze. Zrezygnowaliśmy z wszelkich foliowanych zawieszek, taśm i naklejek dla powstałych z recyklingu ich papierowych, biodegradowalnych zamienników.

ETYKIETY KURIERSKIE

Zupełnie zrezygnowaliśmy z użycia folii do etykiet kurierskich na rzecz drukowanych papierowych naklejek adresowych.

SEGREGACJA

Rygorystycznie I z należytą starannością segregujemy wszelkie odpady powstałe w wyniku produkcji I sprzedaży naszych ubrań. Rozważnie dysponujemy surowcami nadającymi się do ponownego użycia lub przetworzenia rzetelnie poddając je selektywnej zbiórce odpadów.

Działajmy wspólnie, małe gesty mają znaczenie!